Ostrava a Vídeň mají společné téma.

Katedra sociální práce FSS OU s partnerskou školou Fachhochschule Wien realizovaly již pátým rokem společný vzdělávací program v anglickém jazyce (Intercultural Project Management). V termínu od 3.-15. listopadu 2013 do Ostravy zavítala skupina rakouských studentů, která absolvovala odborné přednášky a exkurze sociálních organizací (Spirála, Charita sv. Alexandra, Charita Ostrava, Magistrát města Ostravy). Cílem programu bylo vytvoření studentských projektů pro vybrané místní sociální organizace (Renarkon, Trigon, Vzájemné soužití). Studenti měli za úkol inovativně řešit konkrétní oblast managementu organizace (např. marketingovou strategii, public relations apod.). Obdobný program absolvovala skupina českých studentů Fakulty sociálních studií ve Vídni. Studenti si absolvováním mezinárodního pobytu prohloubili znalosti o sociální práci v navštívených zemích, získali kompetence v projektovém managementu a interkulturních aspektech (komunikace, jazyk, kooperace). Realizace akce byla finančně podpořena fondem AKTION Česká republika-Rakousko.

Mgr. Věra Malík Holasová, Ph.D.
koordinátorka programu

Návštěva organizace Spirála o.p.s.
Prezentace Mgr. O.Pelechové z Magistrátu města Ostravy
Návštěva Magistrátu města Ostravy