Přihláška ke studiu do doktorských studijních programů na Fakultě sociálních studií OU

Způsob podání přihlášky

1. Přihlášku ke studiu lze podat pouze elektronicky.
  2. Za vložené údaje a zaslané přílohy odpovídá uchazeč/ka.
  3. Uchazeči/uchazečce doporučujeme pozorně číst návod k vyplnění přihlášky.
  4. Hlásí-li se uchazeč/ka na více programů, musí si podat příslušný počet přihlášek včetně platby. Jakýkoli převod přihlášek mezi jednotlivými studijními programy nebo jejich formami není možný.
  5. Uchazeč/ka zadá své osobní údaje a zvolí si studijní program, včetně formy studia, na kterou se chce přihlásit (prezenční forma studia = dříve denní studium, kombinovaná forma studia = dříve dálkové studium).
  6. Systém uchazeči/uchazečce přidělí specifický symbol, který použije pro úhradu administrativního poplatku v příslušné výši a do stanoveného data. Administrativní poplatek je určen ke krytí výloh spojených s přijímacím řízením.
  7. Přihláška je považována za platnou pouze v případě, že uchazeč/ka zaplatil/a administrativní poplatek a uvedl/uvedla při platbě - kromě správného čísla účtu a variabilního symbolu - svůj specifický symbol. Pokud specifický symbol nebude uveden nebo bude uveden nesprávný, přihláška ke studiu bude vyřazena jako nezaplacená a neplatná. Pokud si podává uchazeč/ka více přihlášek, ke každé se vztahuje jiný specifický symbol.
  8. Uchazeč/ka, který/á podává přihlášku do doktorských studijních programů, je povinen/povinna zaslat kopii dokladu o bezhotovostní úhradě jako povinnou přílohu přihlášky ke studiu.
  9. V případě chybné platby je uchazeč/ka povinen/povinna poplatek zaplatit znovu, a to tak, aby platební transakci provedl nejpozději do 7. června 2024, u dodatečného přijímacího řízení do 22. srpna 2024. Uchazeč/ka si může požádat o vrácení chybné platby, žádost o vrácení platby je nutné podat písemně nejpozději do 7. července 2024, u dodatečného přijímacího řízení do 22. září 2024, přílohou této žádosti je doklad o provedené platbě. Při vrácení poplatku za chybnou platbu je účtován poplatek ve výši 100,- Kč.
  10. Každý/á uchazeč/ka je povinen/povinna si na internetu v modulu e-přihlášky zkontrolovat skutečnost, že poplatek za podanou přihlášku byl připsán na účet univerzity. Případné nesrovnalosti lze řešit nejpozději do 7. července 2024 včetně, u dodatečného přijímacího řízení do 22. září 2024 včetně. Na pozdější reklamace nebude brán zřetel.
  11. Je-li přihláška řádně podána a je-li poplatek za přijímací řízení uhrazen, je uchazeč/ka pozván/a k přijímací zkoušce, a to elektronicky v informačním systému Ostravské univerzity, pozvánka může být zaslána také na e-mailovou adresu, kterou uchazeč v elektronické přihlášce uvedl.
  12. V případě, že uchazeč/ka požádá o zpětvzetí zaplacené přihlášky v době před uplynutím lhůty pro podání přihlášek ke studiu, fakulta mu/jí zaplacený poplatek za úkony spojené s přijímacím řízením vrátí, z částky je odečten storno poplatek ve výši 100,- Kč.
  13. V případě, že se uchazeč/ka nezúčastní přijímací zkoušky nebo požádá o zpětvzetí přihlášky po lhůtě pro podání přihlášek ke studiu, fakulta zaplacený poplatek za úkony spojené s přijímacím řízením nevrací.

Zveřejněno / aktualizováno: 19. 07. 2024