Adaptační kurz prváků spojený s adventní sbírkou

Studentky a studenti 1. ročníku bakalářského studijního programu Zdravotně-sociální péče absolvovali ve dnech 2.-3. prosince 2021 adaptační kurz. Jednalo se o dva společně strávené dny studentů, pedagogů a odborníků z praxe. Kurz byl nabitý informacemi nejen z akademického prostředí, ale i z praxe, dále společnými aktivitami, např. v podobě tvoření mandal.

Páteční odpoledne patřilo přípravě adventní sbírky pro děti z chudých poměrů. Této aktivity se zúčastnil i dlouholetý spolupracovník naší fakulty pan Mgr. Sri Kumar Vishwanathan ze Vzájemného soužití o.p.s. Ten se studenty rozebíral nejen téma samotné sociální práce, významných osobností, ale zapojení studentů do praxe. Z této společné aktivity měl velkou radost a dle jeho slov, byl velmi dojat štědrostí a laskavostí studentů.

Poděkování patří všem studentům, zapojeným pedagogům z katedry zdravotně-sociálních studií, odborníkům z praxe, kteří se těchto dní zúčastnili a v neposlední řadě paní doktorce Ivě Tiché, která měla program kurzu na starost, a která studenty k dobročinnosti inspirovala.

adaptační kurz

Zveřejněno / aktualizováno: 07. 12. 2021