V říjnu odstartoval již po druhé virtuální Intercultural Project Management 2022

Mezinárodní projektový management 2021 (ICPM) byl v letošním roce realizován již po druhé online formou. Do projektu se zapojilo sedm zahraničních univerzit sítě SOWOSEC (Social Work and Social Economy), které je Fakulta sociálních studií členem. Konkrétně se jedná o FH Campus Wien, Universitatea Babeş-Bolyai, Hochschule für Angewandte WissenschaftenMünchen, Debreceni Egyetem, Ostravská univerzita, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Trnavská univerzita v Trnave. Intenzivnější spolupráce mezi všemi partnery byla díky pandemické situaci započata již v loňském roce.

Do projektu se letos zapojilo 58 studentů, 11 organizací sociální práce ze všech participujících zemí. Koordinaci a konzultace zajišťuje 11 odborníků ze zapojených univerzit. Za Fakultu sociálních studií se v rámci projektu spolupracovala organizace CENTRUM LABYRINT z. s. a MENS SANA, z. ú. Na projektu participovali také studenti doktorského studia v programu Sociální práce, kteří se podíleli na konzultaci projektů a byli podporou jako pro studenty, tak pro organizace. Výuka byla realizována ve dnech 15.-18. listopadu 2021, musela se přizpůsobit virtuálnímu prostředí, stejně jako prezentace návrhu projektů, které skupiny představily v pátek 19. listopadu 2021. V současné době studenti své inovativní projekty finalizují, na svých návrzích budou usilovně pracovat a precizovat je až do konce prosince. Za Fakultu sociálních studií se zapojili rovněž zahraniční studenti.

Tento unikátní projekt za Fakultu sociálních studií zastupuje dr. Šárka Kopřivová a dr. Anna Musialová, které mají s mezinárodním projektovým managementem bohaté zkušenosti.

Mgr. Šárka Kopřivová, Ph.D.
koordinátorka SOWOSEC

Zveřejněno / aktualizováno: 03. 01. 2022