Účastníci konference se zaměřovali na péči v přirozeném prostředí člověka a snižování ústavních kapacit

Dne 25. listopadu 2021 proběhla na Fakultě sociálních studií zajímavá konference s názvem Transformace sociálních služeb v Moravskoslezském kraji pod záštitou rektora OU prof. Jana Laty a hejtmana MSK prof. Ivo Vondráka. Organizovala ji katedra sociální práce za zpřísněných hygienických podmínek částečně online, ale také s přímými vstupy účastníků z praxe sociálních služeb v našem kraji včetně teoretiků a výzkumníků z universit a pracovišť z Brna, Bruselu, Zlína a Prahy. Debata byla ve velmi profesionálním, ale zároveň přátelském duchu sdílení dobré praxe a současných trendů v sociální práci. Hlavním cílem konference bylo mapování dosavadních praktických a teoretických postupů v oblasti Transformace a deinstitucionalizace sociálních služeb se specifikací na péči v přirozeném prostředí člověka a snižování ústavních kapacit v souvislosti se změnami v konkrétních zařízeních sociálních služeb. Na základě dobré praxe, dostupných dat a výzkumů bylo analyzováno, do jaké míry můžeme začlenit uživatele dané sociální služby ústavního charakteru a poskytnout podporu dle jeho přání a potřeb takovým způsobem a v takovém prostředí, které je běžné i pro ostatní lidi ve společnosti.

Karel Kosina
Student doktorského studijního programu Sociální práce

Konference Transformace sociálních služeb v Moravskoslezském kraji

Zveřejněno / aktualizováno: 06. 01. 2022