Zemřel dlouholetý kolega, sociolog dr. František Znebejánek

S hlubokým zármutek oznamujeme, že zemřel Mgr. František Znebejánek, Ph.D., dlouholetý akademický pracovník Fakulty sociálních studií Ostravské univerzity.

Se zármutkem oznamuje, že 7. srpna 2021 nás navždy opustil sociolog František Znebejánek. Dr. Znebejánek stál u zrodu vzdělávání v sociální práci na Ostravské univerzitě. Po založení Katedry sociální práce na Zdravotně sociální fakultě v roce 1995 se podílel na výuce studentů nově akreditovaného magisterského studijního programu Sociální práce se zdravotnickým profilem. Věnoval se výuce sociologie a metodologie výzkumu v sociální práci. Svou vědeckou a publikační činností významně přispěl k tomu, že se Akreditační komise v lednu 2008 pozitivně vyjádřila k návrhu Ostravské univerzity na založení Fakulty sociálních studií na, které pracoval jako vyučující až do roku 2020. Přesto, že měl na studenty vysoké nároky, byl u nich velmi oblíben pro svůj vstřícný a inspirující přístup. Jeho knihy se staly neodmyslitelnou součástí vysokoškolského studia sociálních věd. Velmi si ho vážili i kolegové pro jeho pracovitost, preciznost a laskavost.

Bylo nám ctí a potěšením, že jsme na FSS OU mohli po jeho boku pracovat.

Mgr. František Znebejánek, Ph.D.

Zveřejněno / aktualizováno: 23. 08. 2021