Vyhlášení volby děkana/děkanky FSS OU na období 2021 – 2025

UPOZORNĚNÍ: Platnost této informace již vypršela.

Akademický senát Fakulty sociálních studií Ostravské univerzity vyhlašuje dnem 20. října 2020 volbu děkana/děkanky FSS OU na období 2021 – 2025.

Kdo může kandidovat:

Obecně kterákoliv fyzická osoba, zejména:

• kterýkoliv člen akademické obce kterékoliv vysoké školy,
  • kterýkoliv člen akademické obce kterékoliv fakulty kterékoliv vysoké školy,
  • kterýkoliv jiný zaměstnanec kterékoliv vysoké školy,
  • kterýkoliv jiný student kterékoliv vysoké školy,
  • kterákoliv jiná fyzická osoba.

Harmonogram volby:

Způsob, termín a místo odevzdání písemných návrhů kandidátů:

• Návrhy kandidátů je třeba odevzdat kterékoliv člence Volební komise AS FSS OU Iva Tichá – předsedkyně komise, Kateřina Cilečková, Veronika Mia Zegzulková) prostřednictvím podatelny OU nejpozději do 2. listopadu 2020 do 12:00 hod.
  • Navrhovatel/ka použije formulář návrhu, který je k dispozici na webové stránce Ostravské univerzity.

Kdo navrhuje kandidáty:

Návrh na kandidáta může podat kterýkoliv člen akademické obce FSS OU, tj. akademičtí pracovníci v pracovněprávním vztahu k FSS OU a studenti zapsaní na FSS OU.

Povinné součásti návrhu kandidáta:

1. negativní lustrační osvědčení a čestné prohlášení v originálu nebo úředně ověřené kopii předložené v souladu se zákonem č. 451/1991 Sb., kterým se stanoví některé další předpoklady pro výkon některých funkcí ve státních orgánech a organizacích České a Slovenské Federativní Republiky, České republiky a Slovenské republiky ve znění pozdějších předpisů (s výjimkou kandidátů narozených po 1. prosinci 1971)
  2. písemný souhlas kandidáta v listinné podobě
  3. kontakt na kandidáta (adresa, telefon, e-mail)
  4. profesní životopis kandidáta

Další postup ve volbě děkana/děkanky:

Do 2. 11. 2020 do 12:00podávání návrhů kandidátů pro volbu děkana/děkanky (viz čl. 4 bod 1 Jednacího řádu AS FSS OU)
2. 11. 2020Volební komise zveřejní Kandidátní listinu na děkana/děkanku FSS OU ve veřejné části internetových stránek OU (bez jmen navrhovatele, resp. navrhovatelů a jejich počtu).
Do 6. 11. 2020 do 10:00kandidáti pro volbu děkana/děkanky zašlou své životopisy a volební programy kterékoli člence Volební komise
9. 11. 2020 od 14:00proběhne představení kandidátů na Shromáždění akademické obce FSS OU, průběh řídí předsedkyně Volební komise
16. 11. 2020proběhne zasedání AS FSS OU spojené s volbou děkana/děkanky FSS OU a  zveřejnění výsledku volby děkana/děkanky FSS OU
18. 11. 2020zveřejnění protokolu o volbě děkana/děkanky FSS OU
Do 24. 11. 2020člen/ka akademické obce FSS OU může podat zdůvodněné námitky předsedkyni volební komise v termínu do 5 pracovních dnů od zveřejnění volebního protokolu
27. 11. 2020 vypořádání námitek k volbě děkana/děkanky FSS OU

V Ostravě 20. října 2020

Mgr. Ing. Iva Tichá, Ph.D.
předsedkyně AS FSS OU

Zveřejněno / aktualizováno: 09. 11. 2020