Úspěch Fakulty sociálních studií OU v získání projektu Erasmu+

Projekt eco3 Řízení udržitelnosti a zelený controlling v sociální ekonomice startuje

V létě získali spoluřešitelé z FSS pozitivní zprávu o získání unikátního projektu financovaného z Erasmu +. Financování umožňuje spolupráci více profesionálů v rámci projektu. Tým se skládá z FH Campus Wien (AT), Ostravské univerzity (CZ), Babes Bolyai University (Cluj-Napoca) (RO), Katolické univerzity v Eichstätt-Ingolstadtu (DE), akaryon GmbH (AT) a Xit GmbH (DE).

Řízení udržitelnosti považuje ekonomické, ekologické a sociální cíle společnosti za stejně důležité. Sociální ekonomiku (rozvíjející se evropský sektor poskytující sociální služby) tvoří hlavně neziskové organizace, kterým dosud chyběl tento důležitý manažerský přístup a dovednosti. Tyto organizace rovněž potřebují zaměstnance se schopnostmi v oblasti udržitelnosti, proto je nutné zahrnout tato témata do univerzitního vzdělávání budoucích pracovníků v sociální ekonomice.

Projekt eco3 tuto mezeru vyplní a vytvoří vzdělávací balíček s 15 ECTS, pro studenty navazujícího magisterského programu Sociální práce specializace Rozvoj a řízení v sociální práci na Fakultě sociálních studií Ostravské univerzity. Studenti internalizují udržitelné přístupy pomocí různých přístupů k výuce a učení, jako je simulační hra „Green Monopoly“ a online nástroj Green Controlling, a implementují je do sociálních podniků a organizací. Projekt zároveň motivuje další univerzity, aby rovněž zahájily mezinárodní diskurz na toto téma.

Mgr. Šárka Kopřivová, Ph.D.
koordinátorka SOWOSEC

Zveřejněno / aktualizováno: 02. 10. 2020