Informace a výzva pro studenty!

Vážené studentky a vážení studenti prezenčních forem studijních programů,

s ohledem na současná bezpečnostní opatření v rámci prevence šíření COVID-19 vláda ČR uložila studentům pracovní povinnost pro poskytování sociálních služeb. V praxi to znamená, že pokud poskytovatelé sociálních služeb informují kraj o personálním výpadku, kraj si od nás vyžádá seznam studentů prezenční formy programu Sociální práce a Zdravotně-sociální péče s jejich kontaktními údaji. Pokud k tomu dojde, bude Vás kontaktovat kraj. Vaší povinností je k práci nastoupit a náleží Vám za ni peněžní náhrada.

V tuto chvíli Vás vyzýváme ke zvážení pomoci poskytovatelům sociálních služeb, služeb poskytujících zdravotně-sociální péči, nemocnicím formou dobrovolnické pomoci!

Rozhodli jsme se zohlednit Vaše dobrovolné zapojení či nařízenou pracovní povinnost. Po doložení počtu odpracovaných hodin Vám budou uznány v rámci plnění studijních povinností při výuce souvislých odborných praxí v tomto semestru.

V případě vašeho zájmu o zapojení do dobrovolné pomoci, sdělte prosím tuto skutečnost:

Uveďte své jméno, příjmení, studijní program, ročník a kontaktní informace (telefonní číslo, emailová adresa).

V tuto chvíli sbíráme informace o potřebách a formách pomoci od poskytovatelů uvedených služeb. Průběžně Vás budeme o potřebách v praxi informovat a oslovovat přihlášené dobrovolníky.

Děkujeme za Vaši pomoc.

Alice Gojová