Výuka prof. Eratha na Fakultě sociálních studií OU

Ve dnech 2. – 6. října 2017 zavítal na fakultu prof. Dr. Peter Erath Dr.h.c. z Katolické Univerzity v Eichstätt-Ingolstadtu v rámci své pravidelné výuky. Prof. Erath je významnou a respektovanou osobností sociální práce v Německu i v dalších evropských zemích.

Studenti navazujících magisterských oborů Katedry sociální práce, včetně zahraničních studentů, kteří jsou u nás na výměnném studijním pobytu, absolvovali přednášky v předmětu Koncepce a vývoj kvality v sociální práci. Výuka byla zaměřena na různé koncepty kvality a rozlišné systémy managementu, které jsou uplatňovány v organizacích sociálních služeb. Také studenti doktorského studijního programu měli výuku s prof. Erathem v rámci předmětu Aktuální otázky sociální práce. Obsahem byla teorie sociální práce, ale také odborná diskuze, jak od nejasných nápadů sestavit platnou výzkumnou otázku.

Výuka prof. Eratha na Fakultě sociálních studií OU

Zveřejněno / aktualizováno: 04. 12. 2020